Standard czy express? O terminach realizacji
Standard czy express? O terminach realizacji

Jaki termin realizacji metek wybrać? Płacić więcej za express czy spokojnie poczekać? Tylko ile trwa to "spokojnie"? W tym artykule rozwiewamy wątpliwości, które często pojawiają się podczas składania zamówienia. Bo każdy chce mieć je u siebie szybko, no a  przy okazji możliwie najtaniej.

 

Nie ma nic dziwnego w tym, że zawsze szukamy tańszych rozwiązań, ale są sytuacje, kiedy nóż na gardle, bo goni czas albo goni klient albo... zapomnieliśmy, że trzeba zamówić towar, a tu półka świeci pustkami... Tak, znamy to wszyscy. W Domu w kratkę mamy rozwiązania na te dwie okazje. 

 

DZIEŃ ROBOCZY

Zanim omówimy dokładniej różnicę między opcją standard i express, krótkie wyjaśnienie, czym tak naprawdę jest dzień roboczy.

Dzień roboczy to inaczej dzień pracy. Obowiązuje w dni powszednie, ale nie podczas świąt i dni wolnych od pracy, np. w czasie wakacji. Staramy się zawsze wcześniej informować, że mamy urlop, a tym samym nie realizujemy zamówień. Jeśli ten wolny czas przypada na wtorek i środę, to one nie będą liczone jako dni robocze i wówczas express - choć wydaje się, że powinien być gotowy w max tydzień, będzie zrobimy dwa dni później.

Na co dzień korzystamy z kalendarza Google. Tutaj od razu widzimy, jakie obciążenie przypada na dany dzień. Czy jeszcze zmieści się jakiś standard, czy już ustalamy termin na kolejny dzień.

Dzień roboczy liczymy zawsze od dnia kolejnego. Jeśli składasz zamówienie w poniedziałek o 17:30, to tego dnia nie liczymy już jako dnia roboczego. Zaczynamy liczyć od wtorku. 

 

TERMIN STANDARD

W trybie realizacji standard obowiązuje podstawowa cena, która liczona jest za nakład metek. W przypadku metek tekstylnych nakład ten wynosi 5 metrów bieżących, a w przypadku metek grawerowanych - 25 sztuk. Termin standard zawsze wynosi minimum 8 dni roboczych - od tego ósmego dnia od złożenia i opłacenia zamówienia wpisywana jest data realizacji, czyli wykonania metek. Zwykle, choć nie zawsze w tym samym dniu jest też wysyłka.

To, w jaki konkretnie dzień zostanie zrealizowane Twoje zamówienie zależy przede wszystkim od ilości samych zamówień Domu w kratkę. Im jest ich więcej, tym później  przypadnie data realizacji. Maszyny mogą przerobić tylko określoną ilość materiału w danym dniu i  co więcej, my też lubimy wracać do domu. :) Gdyby wpisywać zamówienia jedno pod drugim jak leci, wówczas musielibyśmy pracować na zmiany nocne, a to jednak nie jest naszym marzeniem. Jeśli więc przyjmiemy, że dzień roboczy ma 8 godzin, to tyle, ile damy radę zrobić, robimy, a często trochę więcej.

W tak zwanym szczycie sezonu, a więc we wrześniu i październiku, a czasem też w kwietniu i w maju, terminy standard sięgają 20-25 dni roboczych. Pot się z czoła leje, ale doby nie wydłużymy. I choć wszyscy pracują na maksa i tak Ty musisz czekać. Niestety. Ale...

Wiedząc, że taki czas oczekiwania może się przydarzyć, wyprzedź braki metkowe i złóż zamówienie z wyprzedzeniem! Bardzo wielu naszych stałych klientów właśnie tak robi - nie warto czekać, aż ostatnia metka zejdzie. Wtedy zapłacisz cenę podstawową i spokojnie czekasz na dostawę.

 

TERMIN EXPRESS

Realizacja zamówień w trybie standard to prawdziwy ratunek dla "noża na gardle". Oj tak - nagle wpada Ci duże zamówienie na cito i trzeba natychmiast domówić pakiet metek. Albo wpadasz na genialny szyciowy pomysł i chcesz go od razu wprowadzić w życie. Albo po prostu przegapiłeś moment, gdy metek zaczęło brakować, no a teraz, to już całkiem wyszły... Samo życie!

I to jest ten moment, kiedy express ratuje. Czas realizacji dla metek tekstylnych to 5 dni roboczych, a dla grawerowanych 4 dni robocze. Cena tak szybkiej realizacji rośnie o ok. 20-30%, ale też my stajemy na głowie, by Twoje metki jak najszybciej do Ciebie wyruszyły. Zostajemy dłużej w pracy, dokładamy węgla do pieca i choćby się waliło, express musi być gotowy na czas.

Expressowy termin sprawdzi się też, jeśli zamawiasz nasze metki po raz pierwszy i chcesz je po prostu sprawdzić. Wtedy szybko wykonujemy nakład podstawowy, a Ty potem zamawiasz więcej już w cenie standard.

Warto dodać, że choć express jest droższy od standardu, to i tak w porównaniu do konkurencji, mieści się w granicach rozsądku. Nic więc dziwnego, że mamy sporo klientów, którzy zawsze i tylko zamawiają express. W sumie, jak rozbijesz cenę na pojedynczą metkę, to okaże się, że różnica wynosi grosze i czasem po prostu nie opłaca się czekać  na standard.

 * * * * *

Zanim złożysz zamówienia, chwilę pomyśl, co ci się opłaca. Albo oszczędzasz finanse albo czas. Z drugiej strony, planowe zakupy pomogą oszczędzić i jedno, i drugie. Jakikolwiek termin wybierzesz - my jesteśmy w gotowości!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl